Naši koně

Bony

klisna českého teplokrevníka, tmavá hnědka

narozena 4.8. 1994 v  jezdeckém klubu Přívory (Chovatel ZD Dřísy). Majitel Bc. Jana Burešová. Matka 6-414 Borka po A1/1 Bytčan , otec 206 Frühesch (potomstvo T). Klisna Bony je zapsána v HPK ČT a v PK CS. Sportovní výkonnost skoky L, potomstvo skoky L**. Bony mne provází již od r. 1997, kdy jsem se s ní setkala v jezdeckém klubu, do kterého jsem začala chodit. Během několika let se náš vztah proměnil na velké přátelství plné důvěry na obou stranách. Prožily a prožíváme spolu mnoho zážitků. Charakteristické pro klisnu Bony je její velmi klidná a vyrovnaná povaha. Už když pohlédnete do jejích očí, můžete v nich nalézt klid a oddanost člověku. Bony je, dalo by se říci, takovým skromným profesionálem. Během své kariéry absolvovala nesčetně jezdeckých závodů, ale také se zúčastnila pohřbu při smutečním průvodu, samozřejmě nechybí ani při svatebních veselkách, oslavách svátku Dne dětí i Dne koní a v neposlední řadě je velmi dobrou matkou jak z hlediska mateřského pudu, tak z hlediska kvality chovu. Její hříbata se rodí silná a zdravá a po své matce dědí také velmi dobrý charakter. Dcery dosahují sportovních výsledků a jsou zapisovány do HPK, synové jsou velmi pěkného exteriéru s prostornými chody a tak není divu, že se její syn a náš odchovanec Carengo se stal v roce 2012 šampionem ČR hříbat českého teplokrevníka. Bony je kůň, který za mnou přijde vždy v dobré náladě, ráda mi prohledá všechny kapsy, při ježdění je klidná a dobře reaguje na pokyny a pobídky jezdce a to je v partnerství člověka a koně velmi důležité.

Calandera

klisna českého teplokrevníka,smíšená bělka

Calandera je jedna z dcer výše zmiňované Bony. Je narozena 10.5.2009, Calandera je po otci 2772 Calanthano a z matky Bony po 206 Frühesch. Už jako hříbátko byla velmi milá a společenská a to jí zůstalo až do dnešních let.Ve své mysli je i s postupem věku neustále hravým hříbátkem, přesto je velmi pozorná a také patří mezi velmi chytré a učenlivé koně. Jako malé hříbátko se velice brzy naučila veškeré manipulaci s koňmi související s běžnou péči jako je např. čištění kopyt atd, ale také zvládala při společných vyjížďkách na zavolání přijít a v klidu se nechat uvázat k sedlu své matky. Svojí chytrost a vynalézavost předvádí i dnes, kdy se hravě dokáže dostat z boxu i přes 2 odlišné západky jištěné navíc pojistkou. Vyniká svými skokovými schopnostmi a obratností, což je především v parkurovém sportu velmi žádané. Po velmi úspěšných výkonnostních zkouškách je zapsána do HPK, u nás působí jak ve sportu. tak i v chovu. Velmi charakteristické chování, které jsme u jiného koně nezažili je její „mazlivost“. Při drbání přestane žrát a klidně si opře hlavu o naše rameno a nechá se „mazlit“.

Caraway

Klisna slovenského teplokrevníka, hnědka
Caraway je další dcerou výše zmiňované Bony. Je narozena 27.3. 2018. Otec Carebis, matka Bony po 206 Frühesch. "Cari" je také velmi zvídavá a přátelská klisna. Ne nadarmo jí ve stáji nazýváme "Kelišová", jelikož nikde nesmí chybět a vše musí řádně prozkoumat a vědět. Je velmi ochotná a komunikativní. 

Calengina

Klisna českého teplokrevníka, ryzka
Calengina je dcerou Calandery a vnučkou Bony, tedy další generace odchovaných hříbat rodiny Bony. "Gina" je nar. 16.4.2018 po otci Guidam Sohn z matky Calandera. Je to velmi silná, kostnatá klisna s výraznou dynamikou pohybu. Je to taková naše naděje, takže jsme velmi zvědaví, jaká bude dále klisna ve své sportovní kariéře. I přes svojí "velikost" je milá, komunikativní a ochotná.